تبلیغات
سرگرمی footballgh - بهترین موزه های هوانوردی دنیا
تاریخ : پنجشنبه 1 اسفند 1392 | 10:58 ق.ظ | نویسنده : m.ghanemipour

1. موزه هوا و فضای ملی اسمیت سونین (Smithsonian National Air and Space Museum) 


هر ساله چیزی حدود 8 میلیون نفر از موزه اسمیت سونین در واشینگتن دی. سی. بازدید می کنند. یکی از مهمترین چیزهایی که بازدیدکنندگان در این موزه مشاهده می کنند، سفینه فرماندهی آپولو 11 است که پس از پیاده روی روی ماه، باز الدرین، نیل آرمسترانگ و مایکل کالینز را به روی کره زمین برگرداند. 


به ادامه مطلب مراجعه کنید
. موزه هوایی پالم اسپرینگز (Palm Springs Air Museum)

این موزه کوچک واقع در پالم اسپرینگز کالیفرنیا یکی از معدود موزه هایی است که می توانید سوار وسایل آن شوید، با خلبان حرف بزنید و کمی سواری کنید. 13. موزه مرکزی نیروی هوایی (Central Museum of Air Forces)


این موزه که مکان مقدسی برای هوانوردی جنگ سرد بوده، در 24 مایلی خارج مسکو واقع شده است و یکی از بهترین موزه های روسیه محسوب می شود. 12. موزه خدمات فنی رویال فلایینگ (Royal Flying Doctor Service Museum)


در این موزه بازدیدکنندگان می تواند داخل یک هواپیمای Pilatus PC12 و رادیوهای تاریخی آن را مشاهده کنند. 11. ردبول هانگار-7 (Red Bull Hangar-7)

 Hangar-7 در سالزبورگ اتریش یکی از زیباترین موزه های هوانوردی دنیا محسوب می شود. در ساختمان این موزه یک Cessna C337 و یک بوئینگ PT-17 (که هارلی دیویدسون آسمان نامیده می شود) و سه فروند آلفا جت با سرعت رعد وجود دارد. 10. موزه هوا و فضای کانادا (Canada Aviation and Space Museum)

این موزه با بیش از 130 هواپیما یک دماغه Avro Canada CF-105 Arrow را در خود جای داده است که یکی از معدود قطعات باقیمانده از جت جنگنده کانادایی است. 9. موزه هوانوردی چین (China Aviation Museum)

در پکن موزه ای به نام موزه هوانوردی چین قرار دارد که جت های جنگنده چینی و هواپیمای شخصی مائو رئیس آن را در خود جای داده است. در این موزه هواپیماها و جت هایی وجود دارند که در غرب هم نخواهید دید. 8. موزه هوانوردی لهستان (Polish Aviation Museum)


هواپیماهای عصر کمونیسم بر این کلکسیون واقع در شهر کاراکف در لهستان غالب هستند. این موزه در یکی از قدیمی ترین فرودگاه های نظامی اروپا قرار گرفته است. 7. موزه هوا و فضای پیما (Pima Air & Space Museum)


محبوب ترین جاذبه پیما، قبرستان آن است. این قبرستان جایی است که هواپیماها در آن می میرند. این قبرستان که در شهر توسان آریزونا واقع شده است، مساحتی در حدود 2600 جریب دارد و لاشه زنگ زده حدود 4000 هواپیما در آن وجود دارد. 6. موزه هوانوردی ملی اوکراین (State Aviation Museum of Ukraine)


این موزه که در شهر کیف واقع شده یکی از بزرگترین نمایشگاه های تکنولوژی هوانوردی در دنیاست. اکثر هواپیماهای آن در زمان شوروی سابق ساخته شده اند. در نمایشگاه های آن بمب افکن های فراصوتی نیز مشاهده می شود. 5. موزه هوا و فضای فرانسه (French Air and Space Museum)


این موزه در نزدیکی شهر پاریس واقع شده و بعضی از نمایشگاه های آن به قرن شانزدهم برمی گردند. نمایشگاه کنکورد آن در دنیا منحصر بفرد است. 4. مرکز آینده پرواز/تور بوئینگ (Future of Flight Center/Boeing Tour)

اگر می خواهید جت خودتان را طراحی کنید یا در یک شبیه ساز بنشینید و جنگ هوایی واقعی را تجربه کنید، این مرکز واقع در اورت واشینگتن به شما این فرصت را می دهد. جاذبه مهم این موزه، تور بازدید از کارخانه مونتاژ عظیم بوئینگ است. 3. موزه ملی USAF (National Museum of the USAF)


در این موزه هواپیمای "ایرو فورس وان" آمریکا در روزی که جان اف کندی کشته شد، نگهداری می شود. موزه ملی USAF در پایگاه نیروی هوایی رایت-پاترسون در نزدیکی دیتون اوهایو واقع شده است. 2. موزه جنگ سلطنتی داکسفورد (Imperial War Museum Duxford)


موزه هوانوردی واقع در داکسفورد بریتانیا بهترین تجربه را به بازدیدکنندگان این موزه می دهد. حال و هوای این موزه و اینکه می توانید هواپیماها و جنگنده های منحصر به فرد را در آن مشاهده کنید، برای هر بازدیدکننده ای بهترین تجربه بازدید از یک موزه هوانوردی است.   • بن تن | قالب وبلاگ | دنیای اس ام اس